1st

Short Story

Summer Ceraolo-O'Donnell, Grade 5
Guardian Angels School


Michelangelo's Love

View

1st

Short Story

Jennifer Lin, Grade 8
Arlington Middle School


True Magic

View

2nd

Short Story

Hannah Scott, Grade 6
Braintree School


Dance Shoes

View

2nd

Short Story

Amalia Stankavage, Grade 12
Schalmont High School


Untitled

View

3rd

Short Story

Teddy Le Gro, Grade 8
St Josephs School


Gaea

View

3rd

Short Story

Katrina Trepsa, Grade 6
The Abraham Lincoln School


The True Choice

View

Honorable Mention

Short Story

Sarah Block, Grade 7
Tarpon Springs Middle School


Same Place, Way Different Time

View

Honorable Mention

Short Story

Julia Wheeler, Grade 8
Washington Episcopal School


Black Feathers

View

5th

Short Story

Matthew Hadginske, Grade 4
East York Elementary School


The Strange Day In July

View

5th

Short Story

Daniel Yao, Grade 10
Julia R. Masterman School


1 Against 1

View

Finalist

Short Story

Andre Alexander, Grade 6
Windy Ridge School


The Tale Of Halepna

View

Finalist

Short Story

Sean Backe, Grade 10
Cardinal Gibbons High School


The Ancient One

View

Finalist

Short Story

George Beck, Grade 11
St Joseph School


Eve Of Mystic

View

Finalist

Short Story

Gregory Bischoping, Grade 3
David B Crane Elementary School


Murder At Mt Vernon

View

Finalist

Short Story

Crystal Chung, Grade 8
St Jerome School


Horidashimono

View

Finalist

Short Story

Marnie Commins, Grade 7
Westminster School


The Saving Angel

View

Finalist

Short Story

James Cox, Grade 8
School Of St Mary


The Others

View

Finalist

Short Story

Sarah Dougherty, Grade 6
L B Morris Elementary School


The Castle Of Manayli

View

Finalist

Short Story

Schuyler Foulke, Grade 4
J M Mckenney Middle School


The Dragon

View

Finalist

Short Story

Shannon Fowler, Grade 8
Ascension School


The Angel Of John

View

Finalist

Short Story

Lina Hargadon, Grade 7
Greenmont School


Bella's Defeat

View

Finalist

Short Story

James Huggins, Grade 12
Pee Dee Academy


Just One Cup

View

Finalist

Short Story

Kate Kinasz, Grade 8
St Emily School


A Change Comes Over Greenesville

View

Finalist

Short Story

Adam Kinnear, Grade 7
Windy Ridge School


One Wild Ride

View

Finalist

Short Story

Jeff Laconico, Grade 7
H G Weaver Middle School


Stolen From Heart

View

Finalist

Short Story

Sarah Lasher, Grade 12
Otto-Eldred Jr/Sr High School


Aelis

View

Finalist

Short Story

Lynnzie Marinaccio, Grade 5
Northbridge Middle School


Melissa's Discovery

View

Finalist

Short Story

Clare McNamara, Grade 5
St Joseph'S School


Hill Of Love

View

Finalist

Short Story

Laura Mercurio, Grade 8
Rippowam Cisqua School


The Chosen One

View

Finalist

Short Story

Julia Moriarty, Grade 11
St Thomas Aquinas High School


They Come To Play

View

Finalist

Short Story

Olivia Morris, Grade 5
Mayfield Middle School


The Moon Of Nesiphith

View

Finalist

Short Story

Jennifer J. Novak, Grade 6
Northeast Bradford Elementary School


The Family Heirloom

View

Finalist

Short Story

Stacy Panzella, Grade 6
Villa Madonna School


The Mystery Of The Estates

View

Finalist

Short Story

Tiffany Petrosino, Grade 8
St Mary's Institute School


The Seven Spells Of Renewal

View

Finalist

Short Story

Ian Rousseau, Grade 8
Mater Christi School


Brave Bartholomew And His Tiberian Quest

View

Finalist

Short Story

Josh Schiff, Grade 11
Spring Valley Senior High School


The Next Blue Moon Wizard

View

Finalist

Short Story

Chelsea Shover, Grade 7
Martieville Middle School


A Fairy's First Flight

View

Finalist

Short Story

Joel Smith, Grade 11
Mountainside Christian Academy


The Fire In The Night

View

Finalist

Short Story

Brittany Toy, Grade 11
Kittanning Senior High School


Taken Away

View

Finalist

Short Story

Curtis Viselli, Grade 7
Windy Ridge School


The Golden Sword

View