1st

Short Story

Michael Cooper, Grade 6
Orange Christian School


The Magic Ring (And The Flasher)

View

1st

Short Story

Peter Phillips, Grade 11
Rehoboth Christian High School


Time Of Your Life

View

2nd

Short Story

Deborah Frenkel, Grade 9
North Sydney Girls High


In The Begining

View

2nd

Short Story

Richard Gunningham, Grade 4
The Toowoomba Preparatory School


The Famous Earthling

View

3rd

Short Story

Amie Gillett, Grade 9
Korowa A.G.S


In The Light Of Discovery

View

3rd

Short Story

Tae Janosevic-grainger, Grade 6
Rivermount College


Time Of The Tansu

View

Honorable Mention

Short Story

Melissa Harrison, Grade 9
Lismore High School


Man-Made

View

Honorable Mention

Short Story

Amelia Street, Grade 5
Claremont College


New Planet

View

5th

Short Story

Lucy Goleby, Grade 10
St Clares College


Meticulous Light

View

5th

Short Story

Michael Vail, Grade 5
Quakers Hill Primary School


Warped

View

Finalist

Short Story

Ghazi Ahamat, Grade 5
Khancoban Public School


Hyperarmageddon

View

Finalist

Short Story

Gloria Bae, Grade 9
St Clares College


Water Babies

View

Finalist

Short Story

Alex Bird, Grade 5
Adamstown Primary School


Doctor Don't Do Much Saves Mankind

View

Finalist

Short Story

Kylie-marie Blair, Grade 8
Rivermount College


Man's Inhumanity To Man

View

Finalist

Short Story

Jeremy Boulton, Grade 10
Chaffey Secondary College


Eden #2

View

Finalist

Short Story

Angela Chong, Grade 10
Sydney Girls High


Our World, Their World

View

Finalist

Short Story

Kordey Clottey, Grade 6
St Francis Xavier School


Mission Unaccomplished

View

Finalist

Short Story

Nicholas Cook, Grade 9
St Stanislaus College


The Hunt

View

Finalist

Short Story

Brett Daetz, Grade 12
Toolooa State High School


The Aliens Pawn

View

Finalist

Short Story

Elizabeth Fetherstonhaugh, Grade 6
Calingiri Primary School


Time Traveller

View

Finalist

Short Story

Caitlin Hespe, Grade 5
Darlington Public School


The Giant Web

View

Finalist

Short Story

Sarah-anne Hugo, Grade 10
Brisbane School Of Distance Education


Hacker Trap

View

Finalist

Short Story

Jessica Irwin, Grade 10
Sydney Church Of England School


A Slice Of Immortality

View

Finalist

Short Story

Matt Kennedy, Grade 12
Cannon Hill Anglican College


The Human Virus

View

Finalist

Short Story

Siobhan Kennedy, Grade 5
Darlington Public School


Earth Invaders

View

Finalist

Short Story

Willie Rouse, Grade 6
Christ Church Grammar


Aliens

View

Finalist

Short Story

Regan Scheuber, Grade 6
Christian Outreach College


The Side Garden

View

Finalist

Short Story

Amy Scott, Grade 3
Collingwood Park


Limetion

View

Finalist

Short Story

Lisa Webb, Grade 10
The Gap State High School


Graceful Eyes

View

Finalist

Short Story

Jessica Wichmann, Grade 6
Mt Eliza Primary School


Time Travel

View