1st

Short Story

Tom Hart, Grade 10
Tamborine Mountain State High School


Forgiveness

View

1st

Poetry

Tamara Knol, Grade 5
Home Schooled - QLD


The Protector

View

2nd

Poetry

Jessica Boyle, Grade 10
The McDonald College


Music

View

2nd

Short Story

Alyssa Diment, Grade 7
Asquith Girls High School


Heart Of Hope

View

3rd

Poetry

Macarthur Bettington, Grade 2
Blandford Public School


Snake

View

3rd

Short Story

Freya Matthews, Grade 6
Glen Huntly Primary School


3...2...1..Go

View

Finalist

Short Story

Aston Bailey, Grade 3
Immanuel Lutheran School


Fear

View

Finalist

Short Story

Runxuan Cui, Grade 1
Warrigal Road State School


The Evening Song

View

Finalist

Short Story

Scooter Jay Dixon, Grade Pr
Annandale State School


The Rocket Under My Pool

View

Finalist

Poetry

Airly Embleton-Mew, Grade 8
Mallacoota P-12 College


Creatures

View

Finalist

Poetry

Hannah Foote, Grade 7
Inaburra School


Lost

View

Finalist

Short Story

Isabella Gooley, Grade 6
St Patrick's Primary School


Hope In The Dark

View

Finalist

Short Story

Ryan Grace, Grade 11
Coffs Harbour Senior College


Rhythm Of Uniformity

View

Finalist

Poetry

Claire Green, Grade 9
Western Heights Secondary College - Minerva Campus


An Unchosen Fate

View

Finalist

Poetry

Annabel Krienke, Grade 6
Templestowe Park Primary School


My Dearest Pa

View

Finalist

Poetry

Catherine Lee, Grade k
Murray Farm Public School


The Day The Leaves HaveFun

View

Finalist

Short Story

Matilda Greta Littman, Grade 4
Otford Public School


If Only I Would Have Listened

View

Finalist

Short Story

Arion Marama, Grade 8
Kinross College


My Special Dolly

View

Finalist

Short Story

Sunny McKeon, Grade 2
Punchbowl Primary School


Jack And The Evil Witch

View

Finalist

Short Story

Matilda Money, Grade 5
Walliston Primary School


Spectrum

View

Finalist

Short Story

Jeanne Neybecker, Grade 8
The French School


Tash

View

Finalist

Poetry

Tessa Plant, Grade 4
Malvern Central School


To Fit In

View

Finalist

Poetry

Gabriel Raharjo, Grade 7
Perth Modern School


A Journey Of Life

View

Finalist

Poetry

Alex Rose, Grade 3
Home Schooled - NSW


An Unexpected Storm

View

Finalist

Poetry

Oliver Rose, Grade 3
St Carthages Primary School


The Witch In The Woods

View

Finalist

Poetry

Claudia Schicker, Grade 10
Kolbe Catholic College


Paper Parasols

View

Finalist

Short Story

Bryzlyn Sin, Grade 7
Presbyterian Ladies College


A Fortune Tale

View

Finalist

Poetry

Amelie Stapleton, Grade 5
Kariong Public School


Vivid

View

Finalist

Short Story

Jade Storey, Grade 9
Mackay State High School


Hope

View

Finalist

Poetry

Clare Taylor, Grade 12
Dickson College


Grief

View

Finalist

Poetry

Isabella Taylor, Grade 2
Latrobe Primary School


The Beach

View

Finalist

Short Story

Stephanie Tran, Grade 10
Sefton High School


Reconnection

View

Finalist

Short Story

Laura Webb, Grade 7
Matthew Flinders College


The Last Tree

View

Finalist

Poetry

Feifan Wu, Grade 1
St Ives North Public School


Mini Magnificent Mars

View

Finalist

Short Story

Oran Zammit, Grade 1
Mt Isa School of the Air


Summer Storm

View