1st

Poetry

Tania Hutchinson, Grade 12
Catherine McAuley Catholic College, Bendigo


Yellow Daisies

View

1st

Short Story

Wesley Law, Grade 7
Carinya Christian School


Silence

View

2nd

Poetry

Oscar Kanaley, Grade 9
Sydney Church of England Grammar School


A.I.

View

2nd

Short Story

Ava Lambie, Grade 11
Oxley College


Misplaced

View

3rd

Poetry

Laura Campbell, Grade 11
North Sydney Girls High School


The Abuser

View

3rd

Short Story

Jake Irvine, Grade 9
Bundaberg State High School


Mercy

View

Finalist

Short Story

Maggie Allen, Grade 3
St Joseph's School


The Joey Rescue

View

Finalist

Short Story

Genevieve Beach, Grade 10
Brigidine College Randwick


Buoyancy

View

Finalist

Poetry

Gemma Boersma, Grade 2
St Thomas Aquinas Primary School


ISOLATION

View

Finalist

Poetry

Harrison Burns, Grade 9
Ferny Grove State High School


Headed To Uluru

View

Finalist

Short Story

Reigan Correa, Grade P
Moggill State School


The Very Scary Bear Hunt

View

Finalist

Poetry

Marissa Denning, Grade 10
Holy Spirit College -


Nature

View

Finalist

Short Story

Aarohi Deshmukh, Grade 9
St Columba Anglican School


The Sky Maiden

View

Finalist

Short Story

Ruth Evers, Grade 1
Tumut Public School


A Bathtub Adventure

View

Finalist

Short Story

Mikayla Gunaratna, Grade 2
Maranatha Christian School


Mouse On A Mission

View

Finalist

Poetry

Nour Haidar, Grade 10
Bellfield College -


The Corruption Of Thyself

View

Finalist

Short Story

Sam Hughes, Grade 12
Heritage Christian School


The Day And Night Cycle

View

Finalist

Short Story

Angela Ingram, Grade 8
St Patrick's College


The Night Ride

View

Finalist

Poetry

Kate Jackson, Grade 7
MacKillop Catholic Regional College


Inside And Out

View

Finalist

Short Story

Atticus Lee, Grade 5
Manly Vale Public School


The Arrival

View

Finalist

Poetry

Elisha Luke, Grade 3
Holy Cross Primary School


My Homework

View

Finalist

Poetry

Michael Mclean, Grade 6
Olivet Christian College


Cabin Fever

View

Finalist

Poetry

Matilda Pearson, Grade 1
St Anne's School


Mermaid Tails

View

Finalist

Short Story

Abdul Raheem, Grade 4
Cambridge Primary School


The Fiery Phoenix

View

Finalist

Short Story

Sara Rowe, Grade 11
La Salle College


The Waters Waves

View

Finalist

Poetry

David Salmon, Grade 4
Earlwood Public School


Divine Whispers

View

Finalist

Short Story

Amber Shums, Grade 6
Wheelers Hill Primary School


A Home For The Homeless

View

Finalist

Poetry

Luke Simpson, Grade 12
Trinity Catholic College


Gift Of Time

View

Finalist

Poetry

Carol Soliman, Grade 8
Gosford High School


Entrapment

View

Finalist

Short Story

Taj Stainsby, Grade 7
Woolgoolga High School


Lost

View

Finalist

Poetry

Jordana Steff, Grade P
Essendon North Primary School


Different

View

Finalist

Poetry

Phoebe Young, Grade 5
Ravenswood School for Girls


A Little Paradise

View