1st

Short Story

Hannah Cutmore, Grade 8
St Paul's High School


Drought

View

1st

Poetry

Sianna Lane, Grade 9
Boddington District High School


Sown

View

2nd

Short Story

Alyssia Lark-Ah Tow, Grade 2
Central Coast Grammar School


The Singing Fairy

View

2nd

Poetry

Ashley Masters, Grade 9
Ravenswood School For Girls


My Hiding Place

View

3rd

Short Story

Serraa Alsamail, Grade 11
Alpha Omega Senior College


The Interlude

View

3rd

Poetry

Brian Barnes, Grade 6
Oberon Public School


The Shed

View

Finalist

Short Story

Rahil Ali, Grade 5
North Rocks Public School


The Night I Heard The Saxaphone

View

Finalist

Short Story

Constance Bahtsevanoglou, Grade 2
St Joseph's Primary School


The Curious Little Bear

View

Finalist

Short Story

Jack Carney, Grade 7
St Mary's Cathedral College


GAME OVER

View

Finalist

Short Story

William Choy, Grade 9
All Saints Anglican School


Alabama Burning

View

Finalist

Poetry

Brydie Comiskey, Grade 9
MacKillop College


The Perished Land

View

Finalist

Short Story

Kylie Dang, Grade 7
Canley Vale High School


Solace

View

Finalist

Poetry

George Elia, Grade 4
St Luke's Primary School


Leaving Greece, 1964

View

Finalist

Short Story

April Fiamengo, Grade 9
Marist Sisters College


Outcast Angel

View

Finalist

Short Story

Jemma Hargreaves, Grade 10
St Peter's Lutheran College


My Reflection

View

Finalist

Poetry

Rebecca Hoffman, Grade 4
Elanora Heights Primary School


The Myth Of The Ghost Gum

View

Finalist

Short Story

Daisy Hyde, Grade 9
Monbulk College


Procession

View

Finalist

Poetry

Grace Jansen, Grade 4
Eumundi State School


The Bush

View

Finalist

Short Story

Jolyon Joyce, Grade 6
Sawyers Valley Primary School


The Flaming Arrow

View

Finalist

Poetry

Haydon Leigh, Grade 11
John Therry Catholic High School


The Pillar

View

Finalist

Short Story

Tanika Lightner, Grade 6
The Village School


Look Out For Grapes

View

Finalist

Poetry

Julia Lowe, Grade 11
Leighlands School


Gallipoli

View

Finalist

Poetry

Viliami Mahe, Grade 12
St Dominic's College


The Flower

View

Finalist

Short Story

Jude McClay, Grade 5
Mullumbimby Public School


Getting Home

View

Finalist

Short Story

Rowan Mcginness, Grade 12
St Clare's College


The Deciding Chamber

View

Finalist

Poetry

Chenae McNaughton, Grade 3
Ulverstone Primary School


My Own Space Adventure

View

Finalist

Poetry

Claire Morey, Grade 8
Haileybury College - Newlands


On Midsummers Eve

View

Finalist

Short Story

Layne Pepper, Grade 8
Mt Carmel College


The Bench

View

Finalist

Poetry

Maddison Roberton, Grade 7
Macksville High School


Dragon Slayer

View

Finalist

Poetry

Elissa Sadler, Grade 12
Indooroopilly State High School


Conformist

View

Finalist

Poetry

Niamh Sharpe, Grade 2
Brigalow State School


Rest In Peace

View

Finalist

Short Story

Ryan Smith, Grade 11
Cobram Secondary College


Decision

View

Finalist

Poetry

Isabella Hope Tester, Grade 10
Emmanuel Homeschool


Irreplaceable

View

Finalist

Poetry

Katherine Tsingos, Grade 6
St Spyridon College - Junior School


Gleaming Sunset

View

Finalist

Short Story

Leni Zappa, Grade 6
St Mary's School


The Pink Flower

View