1st

Poetry

Manaan Buch, Grade 2
Aitken College


My Forgotten Friend

View

1st

Short Story

Mitchell Tepaske, Grade 7
Mornington Secondary College


Two Amber Eyes

View

2nd

Poetry

Zoe Lemlin, Grade 6
Balgowlah North Public School


The Tree

View

2nd

Short Story

Evie Shipway, Grade 6
South Hobart Primary School


Shadow People

View

3rd

Short Story

Elizabeth Muller, Grade Pr
Prince Of Peace Lutheran School


Pip Finds A Monster

View

3rd

Poetry

Savannah Tindiglia, Grade 10
All Saints Anglican School


Dance Of Lives

View

Finalist

Poetry

Jacob Van Leeuwen, Grade 7
Daramalan College


The Circle Of Life

View

Finalist

Poetry

Elijah Allan, Grade 4
St Joseph's Primary School


Footy

View

Finalist

Poetry

James Bidstrup, Grade 5
Mary's Mount Primary School


Requesting Respect

View

Finalist

Poetry

Charlotte Botham-Clarke , Grade 5
Kalinda Primary School


To Love A Sunburnt Country

View

Finalist

Poetry

Eliza Brown, Grade 4
Normanhurst West Public School


Beauty

View

Finalist

Short Story

Katie Byrens, Grade 9
Korowa Anglican Girl's School


A Villain For Christmas

View

Finalist

Short Story

Christopher Clarke, Grade 2
Kings Christian College


The Barrians

View

Finalist

Short Story

Aria Cozza, Grade 4
St Kieran Catholic Primary


Why Crow Is Black?

View

Finalist

Short Story

Nathan Do, Grade 6
Greenacre Public School


Lost

View

Finalist

Poetry

Ashleigh Dowling, Grade 7
Tintern Schools - Tintern - Girls Grammar


The Hidden Beauty Of Trees

View

Finalist

Poetry

Michelle Elliott, Grade 3
St Michael's Collegiate


The Volcano!!!

View

Finalist

Poetry

Chanaka Epa, Grade 7
University High School


Fire Peaks

View

Finalist

Poetry

Kathryn Fisher, Grade 6
Mt Isa School Of The Air


Yesterday's Green

View

Finalist

Short Story

Adam Fowler, Grade 4
Wideview Public School


Tick Tock

View

Finalist

Short Story

Surya Gounder, Grade 4
Quakers Hill Public School


Impact Of Global Warming

View

Finalist

Poetry

Xander Grice, Grade 5
St Peter's College


The Earth's Revenge

View

Finalist

Short Story

Tessa Grigor, Grade 1
Bowral Public School


Hard Times

View

Finalist

Poetry

Annabelle Halley, Grade 3
Nixon Street Primary School


Chocolate Cravings

View

Finalist

Short Story

Ivy Hoskins, Grade 6
Byron Community Primary School


Missing In Action

View

Finalist

Short Story

Joshua Kanny, Grade 2
Meekatharra School Of The Air


Mustering Goats

View

Finalist

Short Story

Man Kit Lam, Grade 12
Bremer State High School


Facing The Unknown

View

Finalist

Short Story

Rebecca Linton, Grade 6
Greenbank State School


Together

View

Finalist

Poetry

Trinnity Marsters, Grade 10
Southport State High School


The Artist's Tale

View

Finalist

Poetry

Sneha Mishra, Grade 12
Bunbury Senior High School


Cold Saviour

View

Finalist

Short Story

Olivander Polak, Grade 3
Toolangi Primary School


The Dragon Egg

View

Finalist

Poetry

Harry Poole, Grade 2
St Paul The Apostle Primary School


Dangerous Animals

View

Finalist

Poetry

Beth Roche, Grade 6
Earlwood Public School


Blue

View

Finalist

Short Story

Jaden Teow, Grade 4
Brisbane Boys College


The Wrath Of Razorback

View

Finalist

Short Story

Hugo Turudia, Grade 6
Ashburton Primary School


If Only

View

Finalist

Short Story

Caitlyn Winterbottom, Grade 5
Taroona Primary School


Soul Mates

View